Logowanie

Nie pamiętasz hasła? Załóż nowe konto

Sonda

brak ankiet

Skontaktuj się z nami

81 525 25 26

Sport szkolny
Szkola Dobrych Praktyk
Rok odkrywania talentów
Librus
Akademia Przyszłości
tik-tak
okbdi
Moje miasto bez elektrośmieci
Mam kota na punkcie mleka
Rowerowa szkoła
Mistrzowie kodowania
Gaudium

Witamy na stronie Biblioteki

Witamy na stronie Biblioteki

  

Godziny pracy biblioteki szkolnej:

poniedziałek -  piątek   7.30 - 15.30

 

  • Regulamin Biblioteki szkolnej: POBIERZ

  • Regulamin Szkolnego Centrum Informacji Multimedialnej: POBIERZ

  • Regulamin wypożyczania i udostępniania uczniom bezpłatnych podręczników i materiałów edukacyjnych: POBIERZ

 

Zbiory

   W naszej bibliotece mamy obecnie13.602 książki. Około 1/3 księgozbioru to lektury dla klas I - VI. Na bieżąco staramy się uzupełniać braki i kupować nowości - zakupy finansowane są z budżetu szkoły i Rady Rodziców. W miarę możliwości finansowych Dyrektor Szkoły Podstawowej wraz z bibliotekarzami starają się, co roku uzupełniać zbiory biblioteki o nowe pozycje. Pozyskujemy też książki, płyty z darów, np. w ramach Akcji Uwolnij Książkę.
W bibliotece znajduje się katalog alfabetyczny ułatwiający czytelnikom znalezienie poszukiwanej książki. W czytelni dostępny jest księgozbiór podręczny i czasopisma. 

 

Rok szkolny 2018/2019

 

 

 

 I edycja szkolnego konkursu wiedzy o lekturze "Hobbit, czyli tam i z powrotem".
 Konkurs zorganizowano z okazji Światowego Dnia Czytania Tolkiena".
Do konkursu przystąpiło 8 uczniów klas 6.
Nagrody otrzymali: Marcin Olesiński oraz Jędrzej Bartmiński z kl. 6b 
Wyróżnienia otrzymały: Maria Zgrajka i Dominika Buczek również z klasy 6b.
Laureatom serdecznie gratulujemy .

 

 

 

"Moja podróż z ulubionym bohaterem literackim"-
IV edycja międzyszkolnego konkursu plastycznego.

 

Protokół z obrad jury: POBIERZ

GALERIA

 

 

 

 

Iza Smyłek laureatką  wojewódzkiego konkursu plastycznego.

 Miło nam poinformować, iż Izabela Smyłek z klasy 2c otrzymała nagrodę w kategorii klas 1-3 w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. „ Zimowy przyjaciel zwierząt". Konkurs został zorganizowany przez Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu. Izie serdecznie gratulujemy i życzymy wiele radości z realizowania plastycznych pasji.
W galerii zdjęć, oprócz nagrodzonej pracy, prezentujemy pozostałe, również piękne prace uczniów naszej szkoły, wysłane na ten konkurs.


GALERIA

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Dzień Otwartych Drzwi w SP3.

 9 marca 2019r. w naszej szkole odbyły się Dni Otwartych Drzwi. Biblioteka gościła przyszłych uczniów klas pierwszych wraz z ich rodzicami. Na ławkach wyłożone były kroniki szkoły, które z ciekawością były oglądane przez rodziców pierwszaków, którzy byli absolwentami naszej szkoły. Natomiast przyszli uczniowie włączyli się do bajkowej zabawy  w odgadywanie „Zagadek książkowych” i oglądanie książek.
 Nie zabrakło również atrakcji dla miłośników literatury popularnonaukowej. Tegorocznym hasłem przewodnim zajęć były – DINOZAURY. Nasi goście z wielkim zainteresowaniem oglądali albumy z ilustracjami przedstawiającymi te prehistoryczne gady. Wszyscy chętni mogli wykorzystać swoje umiejętności plastyczno-techniczne w trakcie wykonywania figurek dinozaurów z papier-maché i plasteliny. Najodważniejsi, z ogromnymi emocjami, wykonywali doświadczenie fizyczne – „wybuch wulkanu”. Za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu zajęć dziękujemy wolontariuszom uczennicom, klas 4a, 7a i 7c. Czas szybko mijał i goście mogli przekonać się, że nasza szkoła jest przyjazna i sprzyja rozwojowi na najwyższym poziomie.

Do zobaczenia we wrześniu.        GALERIA    

 

 

 

 Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy

01.03.2019 r. - Z okazji wyjątkowego święta: „Międzynarodowego Dnia Przytulania Bibliotekarzy”, który przypada na 1. marca tłumy czytelników odwiedziły bibliotekę, zarówno dzieci jak i pracowników szkoły. Była to okazja do wyrażenia wdzięczności i podziękowań za naszą pracę, za to że zachęcamy do czytania, pomagamy w wyborze najciekawszej książki, stwarzamy miłą atmosferę i zaszczepiamy w uczniach pasję czytelniczą. Te akcenty świadczące o przywiązaniu do nas, nauczycieli bibliotekarzy, bardzo nam się spodobały i potwierdziły, że „Biblioteka to dobre miejsce dla człowieka”. Każdy, odwiedzający nas tego dnia czytelnik, otrzymał coś słodkiego. Dziękujemy! 

Małgorzata Galińska i Jolanta Wabik-Wielgus

GALERIA

 

 

 

 Gratulujemy laureatkom konkursu plastycznego !

31.01.2019 r. -"Bezpiecznie i zdrowo spędzam ferie zimowe".
Laureatki V edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie i zdrowo spędzam ferie zimowe”.
Aleksandra Iwanicz kl. 1c- I miejsce w kategorii klas 1.
Maja Zdun kl. 1c – wyróżnienie w kategorii klas 1.
Dziewczynkom składamy gratulacje, a wszystkim uczniom życzymy zdrowych i bezpiecznych ferii.

 

 

  

 

 "Pasowanie na czytelnika uczniów klas 1." - 23.01.2018 r.

 Na tę uroczystość uczniowie pierwszych klas czekali przez cały I semestr roku szkolnego 2018/19. 23 stycznia 2019 roku w czytelni odbyło się „Pasowanie na czytelnika”. Swoją obecnością uroczystość zaszczyciła pani Urszula Wesołowska, dyrektor naszej szkoły. Uczniowie klasy 1a z wychowawcą panią Izabelą Ciorgoń, uczniowie klasy 1b z panią Ewą Bochniarz oraz uczniowie klasy 1c z panią Agnieszką Zielnik - nauczycielką języka angielskiego wysłuchali laureatów II edycji konkursu recytatorskiego dla klas I-III pt. „Zwierzęta duże i małe”. Następnie przyszli czytelnicy odgadywali zagadki dotyczące książek, złożyli ślubowanie i zostali przez panią dyrektor pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie otrzymali upominki w postaci zakładek do książki oraz medale czytelnika wykonane przez starsze koleżanki ze Szkolnego Koła Wolontariusza. Pierwszaki, z wypiekami na twarzy, wypożyczyli swoje pierwsze książki.Życzymy  im wielu pasjonujących przeżyć z lekturą.

GALERIA

 

"Zwierzęta duże i małe"
Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla dla klas 1-3.
Nagrodzeni: Maja Kołsut kl. 1b, Norbert Gałan 1a, Paulina Gdula 3b.
Wyróżnieni: Michalina Latuszyńska kl. 1b, Julia Kowalczyk kl. 1b, Oliwia Hanczarek kl. 2a.
Gratulujemy !!!

 

 

GALERIA 

NIEPODLEGŁA 

W 100. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę gościliśmy w naszej szkole pracownika Instytutu Pamięci Narodowej.

Wcześniej instytucja ta przekazała szkole wystawę „Ojcowie Niepodległości”. Ekspozycję przez ponad miesiąc można było obejrzeć na parterze.

Uczniowie klas ósmych wysłuchali prelekcji p. Adriana Lesiakowskiego o zawiłych drogach, jakimi Polacy pod trzema zaborami dążyli do zjednoczenia.

Ojcowie Niepodległości: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Wincenty Witos, Wojciech Korfanty, Ignacy Daszyński mimo różnic w podejściu do sprawy zabiegali o utworzenie państwa polskiego.

Wśród uczniów wywiązała się ciekawa dyskusja oraz padły pytania, na które pracownik IPN chętnie udzielał odpowiedzi i wyjaśniał sporne kwestie.

Wspólne przeżywanie lekcji patriotycznej zachęciło uczniów do analizy faktów związanych z walką  o Niepodległą.

GALERIA

 

 

Niech Orzeł wzleci wysoko!
Nasze serca dla Niepodległej!
Pod takim hasłem delegacja naszej szkoły wzięła udział w wizualnej animacji Orła Białego
z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 27 września 2018r. uczczono Dzień Powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Na Placu Teatralnym
w Lublinie, dzięki zaangażowaniu  uczniów szkół podstawowych i średnich miasta Lublin powstał przestrzenny obraz Orła Białego. Każdy z uczestników animacji wznosił nad głową karton koloru białego bądź czerwonego, który dzięki odpowiedniemu ustawieniu, stworzył godło naszego kraju. Wizualizację uświetnił występ Orkiestry Wojskowej
oraz  Zespół Regionalny Lublinianka.


Małgorzata Galińska

GALERIA
 

 

 

 

Biblioteka w podręcznikach

Szkolna biblioteka już od połowy wakacji przypomina księgarnię.

Darmowe  podręczniki po raz pierwszy otrzymują wszyscy uczniowie.

 

 

 

 

 

 

 

Rok szkolny 2017/2018

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 3 do biblioteki szkolnej zakupiono  aż 1200 egzemplarzy książek. Większość z nich to nowości wydawnicze. Czeka na Was ok. 600 nowych tytułów, wśród których każdy z Was znajdzie coś dla siebie.  Zapraszamy. POBIERZ

Reklama dobrych książek POBIERZ

 

 

Hałasowi mówimy NIE, dlatego w naszej szkole powstały kąciki ciszy. W tworzenie kącików zaangażowali się zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Są to pierwsze tego typu zmiany w naszej szkole. Dzięki stworzeniu kącików ciszy powstało miejsce do cichej pracy i zabaw, z którego chętnie korzystają uczniowie, przestrzegając zasady cichego zachowania się. 

 

GALERIA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs Tygodnia Myśli Historycznej został  rozstrzygnięty.

Uczniowie na podstawie przeczytanych książek historycznych przygotowali piękne prace w dwóch kategoriach.

Serdecznie gratulujemy

GALERIA

 

 

Oto zwycięzcy:

 

Kategoria plastyczna:

I miejsce - praca zbiorowa, klasa  7b

Jakub Zgłobicki

Paweł Batyra

Bogusław Nużka

II miejsce: 

Amelia Chołody, klasa 5b

III miejsce: 

Nikola Pytka, klasa 7b

 Kategoria multimedialna:

 I miejsce:

Kacper Szymańczuk, klasa 4b

II miejsce:

Adam Mielniczuk, klasa 7c

 

 

Spotkania z panią Alicją Barton cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem dzieci. Uznana poetka pisząca dla dzieci gościła w naszej szkole po raz kolejny. Tym razem zaprezentowała swoją nową książeczkę pt. „Podróże Poli”., którą chętni uczniowie mogli nabyć, a dochód zostanie przekazany na  Hospicjum Małego Księcia w Lublinie i na Fundację Ewy Błaszczyk  „Akogo”.
Słuchając pani Ali, dzieci żywo reagowały i nagradzały poetkę brawami. Była to duchowa uczta. Oprócz deklamacji swoich wierszy poetka śpiewała i tańczyła wspólnie z dziećmi. „Jaśkowa Babcia” jak jest nazywana w Radiu Lublin, obiecała, że jeszcze odwiedzi naszą szkołę.  Zapraszamy panią Alę do szkoły i do obejrzenia galerii.


Organizatorzy spotkania:

Małgorzata Galińska,

Halina Jakubowska,

Violetta Olejewska
GALERIA

 

 

„Moja ulubiona książka”

Pod koniec marca 2018 roku nauczyciele biblioteki szkolnej zaprosili wszystkich uczniów chętnych do udziału w konkursie plastycznym „Moja ulubiona książka”.
Nasi uczniowie dużo czytają, a ostatnio księgozbiór powiększył się o nowości dzięki przystąpieniu szkoły do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Było w czym wybierać. Celem konkursu było przedstawienie swobodnej, oryginalnej wypowiedzi artystycznej zainspirowanej ulubionym utworem. Uczestnicy konkursu mieli zaprojektować okładkę do ulubionej książki. Format pracy był dowolny, technika pracy również.
12 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Ogółem do konkursu zgłosiło się 36 uczniów. Wszystkie dzieci z wielkim rozmachem tworzyły okładkę do swojej ulubionej książki. W dowód uznania dużo prac zostało nagrodzonych, inne zostały wyróżnione.
Cieszymy się z udziału naszych uczniów w konkursie czytelniczym.

GALERIA

 

 

Historia przez kobiety pisana

W dniach 16.03. – 27.03.2018 roku na korytarzu parteru naszej szkoły została zaprezentowana wystawa „Historia przez kobiety pisana”. W tym czasie uczniowie, nauczyciele i rodzice uczniów mieli okazję obejrzeć ją i pomyśleć, jak dużo znaczyły kobiety Polki, jak wielką rolę odegrały na przestrzeni wieków. Przedstawione tutaj kobiety wybrane zostały ze względu na swoją postawę i osiągnięcia, dzięki którym zmieniły polską rzeczywistość.

Każda z tych kobiet zapisała się na kartach naszej historii bez względu na pochodzenie, wiek czy wykształcenie.

Pamiętajmy, że w czasach w których żyły, ich postawa wymagała nie lada odwagi i uporu. Oto kilka przykładów:

Wanda Rutkiewicz (1943 – 1992) – alpinistka i himalaistka, jako pierwsza kobieta Europy stanęła na Mont Everest,

Anna German (1938 – 1982) – piosenkarka i kompozytorka, jako pierwsza wystąpiła w San Remo,

Święta Kinga(1234 – 1292) – księżna krakowska i sandomierska, żona polskiego władcy Bolesława V Wstydliwego,  a następnie zakonnica w Zakonie Świętej Klary, dziewica,

Święta Jadwiga(1373 – 1399) – pierwsza kobieta na polskim tronie, żona księcia Władysława Jagiełły. dzięki niej Litwa zawarła unię z Polską i stała się państwem chrześcijańskim,

Irena Sendlerowa(1910 – 2008) – w czasie II wojny światowej uratowała 

ok. 2500 żydowskich dzieci; Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata,

Wisława Szymborska(1923 – 2012) – laureatka pokojowej Nagrody Nobla,

Święta Urszula Ledóchowska(1865 – 1939) – zakonnica, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, pedagog, rzeczniczka niepodległości Polski,

Maria Skłodowska – Curie(1867 – 1934) –laureatka pokojowej Nagrody Nobla, odkryła pierwiastki promieniotwórcze: rad i polon,

Stanisława Leszczyńska((1896 - !974) – położna w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau; przyjęła ok. 300 porodów mimo wyraźnego zakazu władz obozowych,

Janina Lewandowska(1908 – 1940) – śpiewaczka, pilot szybowcowy

 i samolotowy. Jedyna kobieta – ofiara zbrodni katyńskiej; jako pierwsza kobieta w Europie skoczyła ze spadochronem z wysokości 5000 metrów,

Święta Faustyna Kowalska(!905 – 1938) – zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, stygmatyczka i wizjonerka, przede wszystkim głosicielka kultu Miłosierdzia Bożego, autorka „Dzienniczka”.

Wymienione kobiety Polki pokazały swoją determinację i chęć walki.

Warto pamiętać, że bycie kobietą to wyzwanie, próba pogodzenia kilku ról społecznych.

Wystawa została udostępniona przez Miejską Bibliotekę Publiczną

 im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie Filia 38. 

Autorem wystawy jest p. Monika Schmeichel –Zarzeczna. 

 

Wypożyczeniem wystawy zajęła się p.Halina Jakubowska nauczyciel biblioteki

GALERIA

 

„Tydzień myśli historycznej”

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w bibliotece szkolnej odbył się „Tydzień myśli historycznej”, którego celem było przybliżenie historii naszego kraju, poznanie najważniejszych wydarzeń, które wpłynęły na dzieje naszego państwa, zainteresowanie uczniów książką historyczną oraz kształtowanie poczucia dumy i szacunku dla naszej Ojczyzny.

W bibliotece zorganizowana została wystawa książek historycznych. Uczniowie wybierali zagadnienie, które ich interesuje, czytali fragment danej książki lub całość, wykonywali do wyboru  pracę plastyczną, prezentację, pisali krótką informację o tym wydarzeniu, nagrywali krótki film. Prace uczniów wykonane najrzetelniej i zgodnie z prawdą historyczną zostały ocenione przez nauczycieli i będą wywieszone na korytarzu II piętra szkoły.

W czasie „Tygodnia myśli historycznej” uczniowie na lekcjach historii grali w grę planszową „Dywizjon 303”  prowadzonych przez pracownika IPN oraz w czytelni układali gry planszowe i puzzle edukacyjne:

Gra planszowa „Znaj Znak” uczyła rozpoznawać symbole historyczne

Puzzle edukacyjne „IV rozbiór Polski” – uczyła układać mapę historyczną okupowanej Polski.

Dziękujemy uczniom za udział.

Nauczyciele biblioteki i historii

GALERIA

 

 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 

Nasza szkoła dołączyła do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2018 organizowanego przez Polskie Centrum Programu Safer Internet. 

Klasy starsze uczestniczyły w:

lekcjach: „Bądź bezpieczny w sieci” prowadzonych przez pracownika Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN panią Joannę Tarasiewicz

zajęciach profilaktycznych z zakresu edukacji medialnej „Media-przyjaciel czy wróg” prowadzonych przez studentów Wydziału psychologii UMCS

zajęciach profilaktyczno-wychowawczych „Cyberprzemoc” prowadzonych przez pracowników Staży Miejskiej w Lublinie

szkolnym projekcie „Bezpieczeństwo w sieci”. Uczniowie wykonywali prezentacje, plakaty, komiksy.

Podjęte działania przyczyniły się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa młodych użytkowników Internetu. 

 

Nauczyciele biblioteki szkolnej

pedagog szkolny

nauczyciele informatyki

GALERIA

 

DLACZEGO CZYTAMY?

Z otrzymanych książek zakupionych z Programu Rządowego cieszyli się nie tylko uczniowie ale i ich rodzice. Zainteresowanie było ogromne. Na korytarzu szkoły przy świątecznym drzewku z argumentami „Dlaczego czytamy” podczas zebrań klasowych, ustawione były stoliki z książkami reklamującymi najpiękniejsze i najpoczytniejsze książki. Rodzice jak i uczniowie brali książki do ręki i zachwycali się szatą graficzna i tematyką wystawionych książek. Było co oglądać. Zapraszamy do biblioteki po piękne książki na święta.

M. Galińska, H. Jakubowska

GALERIA

 

 

 

 

 

Po książki do biblioteki

Z programu rządowego „Priorytet 3”  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa szkoła zakupiła bardzo dużo pięknie wydanych i ciekawych książek o różnorodnej tematyce. Poza lekturami znalazły się książki przygodowe, podróżnicze, historyczne, obyczajowe,  czy fantasy. Mogły się o tym dowiedzieć uczniowie wraz z nauczycielami podczas odwiedzin w bibliotece szkolnej . Przez cały tydzień od 4-8 grudnia poszczególne klasy przychodziły na lekcje biblioteczne do czytelni i poza oglądaniem wysłuchały rekomendacji wybranych pozycji książkowych. Bardzo cieszymy się z zakupów i zapraszamy do biblioteki po książki.

M. Galińska, H. Jakubowska

GALERIA

 

 

 

 

Pasowanie uczniów klas I na czytelnika biblioteki szkolnej

Dnia 1 grudnia 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelnika biblioteki. Na początku p. Małgorzata Galińska powitała wszystkich zaproszonych gości. Byli nimi: Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Lublinie p. Urszula Wesołowska, p. Wicedyrektor Barbara Wojtaś, wychowawcy klas I: p. Agnieszka Frączek, p. Mariola Kubić oraz p. Ewa Piskor. Na pasowanie uczniów przybyły jeszcze p. Violeta Olejewska i p. Jolanta Wabik-Wielgus. W bibliotece szkolnej pracują w roku szkolnym 2017/2018 panie: Halina Jakubowska i Małgorzata Galińska. Po krótkim wprowadzeniu o książce i po zapoznaniu uczniów z regulaminem biblioteki uczniowie klas II i III zaprezentowali własną interpretację wierszy polskich poetów. Dzień wcześniej miał miejsce konkurs uczniów klas młodszych.  Najlepsi uczniowie, którzy najpiękniej wyrecytowali wybrany przez siebie wiersz wystąpili po raz kolejny przed klasami pierwszymi. Po wysłuchaniu recytacji była uroczysta chwila pasowania uczniów i ich ślubowanie. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał książkę z biblioteki do przeczytania. Wszyscy uczniowie otrzymali zakładki do książek.

 

Małgorzata Galińska i Halina Jakubowska

GALERIA

 

 

 

Historia książki jest bardzo ciekawa i pasjonująca.

Jak wyglądała książka dawniej, z jakich materiałów była wykonana, jaka jest droga od wydawcy do czytelnika oraz o budowie książki dowiedziały się o tym dzieci będące na lekcji bibliotecznej w czytelni prowadzonej przez bibliotekarkę Małgorzatę Galińską.

GALERIA

 

 

 

 

 

Andrzejki z postaciami z bajek

30 listopada 2017r. podczas szkolnych Andrzejek na  korytarzach naszej szkoły pojawiły się dzieci przebrane w postaci z bajek.  Wyglądały prześlicznie, śmiesznie i dostojnie. Po korytarzach oprowadzali je Kot w butach oraz Alladynka.

Małgorzata Galińska, Karolina Jach

GALERIA

 

 

 

 

 

Konkurs recytatorski

Dnia 29 listopada 2017r. odbył się konkurs recytatorski, którego celem była prezentacja wierszy poetów piszących dla dzieci. Udział wzięli uczniowie klas II i III.

Najlepiej recytowali:

Klasa II a

Piotr Zgłobicki, Olaf Markowski

Klasa II b

Paulina Gdula

Klasa III a

Wiktoria Janczara

Klasa III b

Julia Rudawska, Amelia Dąbska

Klasa III c

Antonina Lipska

Klasa III d

Gabriela Gałan, Maja Radomska

 

 

W konkursie wyróżniono także Michała Dubrowskiego z klasy III a za interpretację trudnego tekstu oraz Aleksandra Liwaka, Bartosza Korczyńskiego i Pawła Denisa z klasy III d za pracę zespołową. 

Najlepiej recytujący oraz wyróżnieni uczniowie uświetnią Uroczyste Pasowanie na Czytelnika, które odbędzie się 1 grudnia 2017r. /piątek/ o godzinie 10.35 w bibliotece szkolnej.

GALERIA

 

 

Konkurs szkolny na Plakat promujący bibliotekę

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, z tej okazji nasza biblioteka ogłosiła Konkurs szkolny na Plakat promujący bibliotekę. Technika prac była dowolna. Dzieci z rożnych klas wykonały wiele plakatów. 

Uczniowie którzy zostali wyróżnieni to:

1. Daria Kaproń 4a

2. Klaudia Kaproń -6c

3. Małgorzata Gruchoła- 3d

4. Hanna Kałaska -3d

5. Alicja Harasim-3d

6. Jasińska Weronika-4a

7. Matuszyńska Gabriela

8. Olszewska Wanessa

9. Litwinek Sandra-4a

 

Gratulujemy !

M. Galińska, H. Jakubowska

GALERIA

 

 

 

 

 

 

 

Rekomendacje czytelnicze

Pani Renata Staszek nauczyciel bibliotekarz w Szkole Podstawowej w Niemcach w dniu 18. października 2017 roku przeprowadziła ciekawą prezentację dla rodziców pt.: „Preferencje czytelnicze uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej”. Przedstawione rekomendacje stanowiły interesujący przykład integrujący treści czytelnicze z wieloaspektowym procesem nauczania i wychowania. Bardzo ciekawie i profesjonalnie przedstawiła pozycje książkowe zachęcając rodziców  by przekonywali swoje dzieci do czytania książek. Spotkanie odbyło się w czytelni naszej biblioteki.

POBIERZ REKOMENDOWANE KSIĄŻKI

 

 

 

Konkurs plastyczny promujący czytanie

 

 

W ramach projektu czytelniczego „Polubić czytanie” ogłoszony został konkurs plastyczny obowiązkowy dla wszystkich uczniów szkoły. Plakat musiał  zawierać tytuł książki i jej autora.  Na podstawie plakatów poznaliśmy  preferencje czytelnicze uczniów naszej szkoły. Najciekawsze plakaty zostały wywieszone na korytarzu szkolnym.

 

 

Prace wyróżniające się pomysłem i oryginalnością zostały nagrodzone. 

Lista uczniów nagrodzonych:

1. Maja Nakonieczna

2. Natalia Dudek

3. Miłosz Ejzak

4. Piotr Celach

5. Adam Sadowski

 

Gratulujemy!

E. Bochniarz, M. Galińska, B. Wojtaś

GALERIA

 

 

 

Rok szkolny 2016/2017

 

Książki zakupione do biblioteki w ramach Rządowego Programu "Książki naszych marzeń".

Wykaz  tytułów zakupionych książek : POBIERZ

Krótkie opisy wybranych nowości: POBIERZ

Aktywności dzieci w bibliotece szkolnej GALERIA

 

 

Jak nie czytam, jak czytam
W dniu 1 czerwca  2017 roku uczniowie naszej szkoły dołączyli do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu czytania pod hasłem  „Jak nie czytam, jak czytam”, której głównym celem była promocja czytania książek wśród dzieci i młodzieży, inicjowanie mody na czytanie oraz wspieranie dzieci aktywnych czytelniczo. Na boisku szkolnym w jednej chwili wspólnie czytało 423 uczniów i nauczycieli.  O wyznaczonej godzinie wszyscy uczniowie z książką w ręku udali się na boisko szkolne, aby tam uczestniczyć w ustanowieniu rekordu czytania w jednym momencie. Mimo, iż statystyki pokazują, że 63% Polaków nie czyta, nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i pokazali, że młodzi ludzie chętnie czytają. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej akcji. 
 GALERIA

 

 

 

 

 

 25 kwietnia uczniowie klasy 3b wraz z wychowcą spotkali się z autorką książek dla dzieci, panią Alicję Barton. Lubelska poetka jest zaprzyjaźniona z uczniami naszej szkoły i po raz kolejny zgodziła się przyjąć zaproszenie na spotkanie autorskie. Dzieci bardzo ciepło i serdecznie przyjęły opowieści o okolicznościach powstania niektórych wierszy. Wysłuchały też żywiołowej recytacji fragmentów poezji.Wielkim przeżyciem dla uczniów  było pozyskanie książki  z imienną dedykacją i autografem pisarki.
Spotkanie to dzieci na długo zachowają w swojej pamięci.

 

GALERIA

 

 

 

19.04.2017 r. - Spotkanie uczniów kl. 2a z lubelską poetką Panią Alicją Barton, zorganizowane przez nauczycieli biblioteki i świetlicy.
 

 

 

 

 

CZYTANIE TO MOJA PASJA
Bibliotekarze Publicznego Gimnazjum im. Władysława Jagiełły w Parczewie ogłosili kolejną edycję konkursu fotograficznego "Z książką mi do twarzy". Tematem prac konkursowych powinno być czytanie, a dokładniej osoba „przyłapana” na czytaniu. Nasi uczniowie postanowili uwiecznić na zdjęciach pasję czytelniczą swoich kolegów. Efektem spostrzegawczości fotoreporterskiej było zdobycie III miejsca przez Kingę Kamieniecką uczennicę klasy 2a. Nagrodzone zdjęcie przedstawia Karola Janczaka ucznia klasy 3c. Gratulujemy!

 

7 grudnia 2016 r. dzieci z klas pierwszych ze swoimi wychowawczyniami wzięły udział
 w uroczystości „Pasowania na czytelnika”.
To doniosłe wydarzenie przebiegało pod hasłem „Spotkanie z bajką”.
Uczennice starszych klas pod kierunkiem pani Małgorzaty Galińskiej i pani Marii Wolskiej przygotowały krótką inscenizację, z którą wszyscy mogli przenieść się
w zaczarowany świat baśni. Dzieci otrzymały pamiątkowe upominki i mogły wypożyczyć swoją pierwszą książkę.

 

GALERIA

 

 

 

25.11.2016 r. - Światowy Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece.

GALERIA

 

 

 

 

 

 

 

 

GALERIA

 

29 września obchodzony jest Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji w naszej szkole, z inicjatywy pracowników biblioteki, została zorganizowana akcja głośnego czytania. Uczniowie klas 4a i 5a, pod opieką pani Marii Wolskiej i pani Małgorzaty Galińskiej, wybrali najciekawsze fragmenty powieści H. Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy” i z dużym zaangażowaniem doskonalili umiejętność pięknego czytania. Nasi lektorzy: Weronika Karczewska, Maja Oniszczuk i Julia Sadurska wystąpili przed najmłodszymi uczniami naszej placówki. Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie u uczniów aktywnej postawy czytelniczej.Dobór lektury nie był przypadkowy, podkreśla obchody roku 2016, ogłoszonego przez Sejm RP rokiem Henryka Sienkiewicza.

GALERIA

 

 

 

 

 Rok szkolny 2015/2016

 

 


 
1. marca w bibliotece został przeprowadzony test kwalifikacyjny Ogólnopolskiego Konkursu Wielka liga Czytelników. Najlepiej test napisali: Oliwia Kopyść z klasy 2b, Wojciech Saj z klasy 3c, Jan Lesiakowski z klasy 1a, Weronika Karczewska z klasy 4a i Karolina Ziółek z klsy 4c. I te osoby zostały zakwalifikowane do II etapu Wielkiej Ligii Czytelników. Bardzo serdecznie gratuluję zwycięzcom I etapu i wszystkim drogim czytelnikom. Ten konkurs to: przede wszystkim czytanie książek i zabawa oraz wspólnie spędzone chwile z rodzicami przy dobrej lekturze.

GALERIA

 

 

 

 

 

Poetka lubelska, Pani Alicja Barton spotkała się z uczniami klas trzecich dn. 8.02.2016 r.
 Bezpośredni kontakt z autorką książek dla dzieci dostarczył uczniom wielu emocji i niezapomnianych wzruszeń. Dzieci dowiedziały się od „Jaśkowej Babci”, bo tak jest nazywana w Radiu Lublin, że warto marzyć, warto zamieniać marzenia na cele i sięgać po niemożliwe. Pani Alicja dzieliła się własnym doświadczeniem i zachęcała dzieci do własnej twórczości. Były to niezapomniane chwile.

 

 

 

 

Książkowe nowości w szkolnej bibliotece.
Pod koniec roku szkolnego 2014/2015 Szkoła Podstawowa Nr 3 przystąpiła do Rządowego Programu  ,,Książki naszych marzeń". Głównym celem tego programu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
Za otrzymaną kwotę zostały zakupione książki dla uczniów klas 1-3 i 4-6.
Tytuły książek podsunęli sami uczniowie. W ubiegłym roku szkolnym odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek i uczniowie podali tytuły książek, które chętnie czytają. Nowości zakupione przez bibliotekę pochodzą również od Wydawnictw, których nakładem te książki ukazały się na rynku księgarskim. Książki są już na stanie biblioteki i na ferie zimowe uczniowie będą je mogli wypożyczyć.
 

 Krótkie opisy nowych książek: POBIERZ

 Krótkie opisy nowych książek c.d. : POBIERZ

 

 

 

 

"Mikołajkowy zawrót głowy w klasie 3a"- ćwiczenia z myślenia: zgaduj-zgadula, quiz o św. Mikołaju i zimowe zagadki podczas lekcji bibliotecznej.

 

GALERIA

 

 

 

 

Type the title here

09.12.2015 r. - "Poszukiwany Święty Mikołaj" - mikołajkowe prezenty w krzyżówkach i kolorowankach - lekcja biblioteczna dla uczniów klasy 1d.

 

 

GALERIA

 

 

 

 


16.11.2015 r. - "Jesień w poezji Alicji Barton" - potkanie uczniów klas młodszych z poetką i pisarką tworzącą dla najmłodszych czytelników.

 

 

GALERIA

 

 

 Zostajemy czytelnikami biblioteki szkolnej

 W dniach 19 i 20 października 2015 r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej.

GALERIA  klasy 1a

GALERIA  klasy 1b

GALERIA  klasy 1c

GALERIA  klasy 1d

 

 

 

 

Rok szkolny 2014/2015

 

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej

 

Wyniki szkolnego etapu Ogółnopolskich Wyborów Książek

 

Regulamin wypożyczeń bezpłatnych podręczników (materiałów edukacyjnych)

 


 
Rok szkolny 2013/2014

Nikt nie rodzi się czytelnikiem

 

Regulamin

 

Czytelnia

 

Księgozbiór

 

O bibliotece

 

Regulamin Szkolnego Centrum Informacji Multimedialnej

 

Centrum Multimedialne w fotografii

 

Ślubowanie kl. 1 na czytelnika

 

Odwiedziny klasy 0 

 

Czytelnictwo

 

Pasowanie na czytelnika 2012 r. GALERIA

 

Czytelnictwo 2011/2012   Najwięcej książek wypożyczyli

 

Statystyka I semestr 2012/2013

 

Cytaty o książce

 

Oferta książkowa

 

 

 

 

Oferta książkowa naszej biblioteki

 

 

 

 

Pasowanie na czytelnika 2014 r.   GALERIA

powrót