O nas

Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie istnieje od 1970 roku. Naszym patronem jest Juliusz Słowacki. Chyba nikomu z Was nie trzeba przypominać, że to jeden z największych poetów epoki romantyzmu. Jego miłość do rodziny, patriotyzm, przywiązanie do tradycji narodowej są dla nas wartościami, na których się wzorujemy.

Fascynuje nas również współczesny świat. Nowoczesne technologie znalazły miejsce w szeregu zajęć lekcyjnych. Dwie pracownie komputerowe, tablica interaktywna, centrum multimedialne, komputery i rzutniki w salach lekcyjnych uatrakcyjniają zajęcia.

Nasza szkoła zlokalizowana jest przy spokojnej uliczce Balladyny, na znanym z pięknego położenia osiedlu Juliusza Słowackiego będącego częścią LSM. Cicha i bezpieczna okolica, dużo zieleni - to atuty, na które warto zwrócić uwagę. Niedaleko znajdują się dwie arterie komunikacyjne – Al.Krasnicka i ul.Zana. Dzięki temu łatwo dojechać do nas komunikacją miejską bądź własnym autem.

Szkoła kilka lat temu została wyremontowana. Jest w niej ciepło i przytulnie. Miło jest wejść do ładnych pracowni i … wyremontowanych, czystych toalet (trochę prozaiczne, ale jak ważne, gdy przebywa się w szkole wiele godzin). Jasne i przestronne korytarze sprzyjają bezpiecznemu spędzaniu czasu na przerwach. Zwłaszcza, że oko monitoringu czuwa nad naszym bezpieczeństwem. A gdy jest ciepło, możemy bawić się na nowoczesnym kompleksie boisk szkolnych. Niewiele szkół może się takim pochwalić.

W razie problemów możemy liczyć na pomoc naszych wychowawców i nauczycieli. Mamy również możliwość  korzystania z gabinetu stomatologicznego i opieki pani pielęgniarki.

Szkoła, to oczywiście nauka. I ci bardzo uzdolnieni , i ci, którzy mają trudności, znajdą tutaj pomoc i zainteresowanie nauczycieli. Mamy dużo zajęć, w czasie których rozwijamy swoje talenty i zainteresowania.

W szkole jest realizowanych wiele pożytecznych programów: „Nasza szkoła, naszą szansą”, „Śpiewająca Polska”. Współpracujemy ze Stowarzyszeniem "Wiosna”, dzięki czemu wielu naszych uczniów otrzymuje indywidualną pomoc. Nad wszystkim czuwa nasza Pani pedagog, która zawsze znajdzie dla nas czas, gdy mamy problemy.

Rozwijamy również swoje sportowe pasje. Sportowy Klub „Trójka” daje nam możliwość spróbowania „jak smakuje zwycięstwo” i czym jest „gorycz porażki”. Mobilizujemy wtedy wszystkie siły ,aby jak najlepiej wypaść w czasie zawodów. Przede wszystkim jednak dobrze się bawimy i ciekawie spędzamy czas.

"Nie tylko nauką uczeń trójki żyje”. Szkoła daje nam również możliwość nawiązywania nowych przyjaźni w czasie szkolnych wycieczek, zabaw. To bardzo nas integruje i uczy mądrego spędzania wolnego czasu. Chętnie też podejmujemy się działalności charytatywnej. Nasz Samorząd Uczniowski dopinguje nas do udziału w wielu akcjach o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim.

Gdy jesteśmy głodni, pyszny i tani obiadek można zjeść w stołówce szkolnej. A gdy wolimy poczekać na ten domowy, w sklepiku szkolnym również kupimy małe „co nieco”

Jeżeli więc zastanawiasz się z rodzicami lub opiekunami nad wyborem szkoły, przyjdź do nas w dowolnej chwili, skorzystaj z naszego zaproszenia na „Dzień otwarty” . Zapraszamy.

W imieniu społeczności  Szkoły Podstawowej nr 3

mgr Urszula Wesołowska